April 01, 2012

Wywiad dla MAGNIFIQUE ;)

Wczoraj dowiedziałam się o tym, ze mogę udzielić wywiadu dla MAGNIFIQUE, a już dziś ukazał się on na ich stronie ! Chciałam podziękować Aleksandrze Teresińskiej, za opublikowanie go :)) Zapraszam Was do czytania, może przez to dowiecie się trochę więcej o mnie ! ;)
Dziś dla Was mamy wywiad z młodą blogerką-szafiarką
 Anną Szwedo, 
która tak jak większość pasjonatów mody, pokazuje jak można wyglądać fajnie i dziewczęco. 

Opowiedz coś o sobie, o zainteresowaniach,o swoim życiu.
  Jestem młodą artystką , uczęszczam do szkoły artystycznej we Wrocławiu gdzie zajmuje się nie tylko moją pasją jaką jest fotografia lecz również malarstwem oraz rzeźbą . W wolnej chwili uwielbiam robić outfity ,pisać na blogerze , spotykać się ze znajomymi oraz oderwać się od rzeczywistości czytając ciekawe książki . Moje życie codziennie wygląda w podobny sposób, wstaje rano i jadę do miejsca gdzie czuje się najlepiej czyli do szkoły . 

Skąd wziął się pomysł na bloga hmm szafiarsko-modowego?
  Chciałam przelać swoje inspiracje w jakieś jedno miejsce, wiec postanowiłam, założyć blogera. W sumie to czysty przypadek, moja znajoma, która tez prowadzi tego typu stronę podsunęła mi ten pomysł gdyż stwierdziła ,że jestem w tym dobra . 

Tytuł twojego bloga jest bardzo kontrowersyjny,dlaczego?
 Tytuł mojego bloga jest pewnie interpretowany na różne sposoby. Może powiem, jak ja go rozumiem i chciałabym, żeby rozumieli inni. 'Anorexia is not a fashion' dla mnie znaczy tyle, co 'anoreksja jest chorobą, nie modą.' Trzeba z nią walczyć. Problem anoreksji jest obecnie bardzo powszechny, jest prowadzonych wiele akcji anty-anoreksyjnych. Mój blog, a raczej jego nazwa jest w jakimś stopniu apelem do młodych dziewczyn, które borykają się z anoreksją. 

Co myślisz na temat anoreksji?
 Anoreksja moim zdaniem jest tak samo dużym problemem jak otyłość. Z tym że o otyłości mówi się mało, lub nie mówi w ogóle. Prawda jest taka, że jak widzimy na ulicy chudą (nie szczupłą, po prostu chudą) myślimy 'o, tak chciałabym wyglądać.' i popadamy w kompleksy. Gdy jednak widzimy osobę otyłą często jest ona obiektem drwin, podniesienia samooceny i myślimy 'grubaska, nigdy nie chcę tak wyglądać'. Nie pomyślimy jednak o tym, że obie te osoby mogą być chore na dwie skrajne choroby. Bo obie z nich leżą w psychice. 

Skąd czerpiesz inspiracje do tworzenia bloga?
 Inspiracje ? Z głowy, z wyobraźni. Choć przyznam, że lookbook często pomaga  Z reguły jednak staram się sama dobierać outfity. Jest to dla mnie hobby, potrafię godziny spędzać szperając w szafie i wymyślając nowe połączenia. Do tworzenia outfitów trzeba mieć sporo odwagi. Nie można bać się połączyć np. sukienki w kwiatki z glanami. Takie zestawy są ciekawe, urozmaicone. Nie możemy popadać w monotonię. Wystarczy, że bloki naokoło nas są szarobure, MY MUSIMY BYĆ KOLOROWI ! 

Styl twojego ubierania- skąd się wziął i jak go można określić?
 Hmm nie mam szczególnie określonego stylu , chodzę w tym co mi się podoba aczkolwiek wydaje mi się ,że każdy człowiek lubi zmiany i nie powinien cały czas chodzić w podobnych ubraniach . 

Gdzie szukasz najczęściej ubrań SH czy idziesz śladem trendów i są to markowe sklepy
 Uwielbiam SH ! można tam znaleźć unikatowe, markowe i tanie ciuchy  ale nie rezygnuje ze ze zwykłych sieciówek Pull & Bear, H&M, CHEAP MONDAY, ZARA czy Mark&Spencer to jedne z moich ulubionych  aaa zapomniałabym o starych ubraniach mojej mamy i garderobie babci ! Uwielbiam im podbierać ciuch 

  Jak często robisz zakupy i jakie kwoty wydajesz na ciuchy?
 Zakupów nie robię często zdarza się ,że nawet raz na 2 miesiące . Kwoty które przeznaczam na ciuchy są bardzo ,bardzo różne , zależy czy mam potrzebę kupić tylko buty czy torebkę i sukienkę bo jednak cena dwóch rzeczy będzie znacznie wyższa. Na szczęście staram się dobierać tak ciuchy by połączyć nową rzecz z tymi które już posiadam . 

 Ulubione rzeczy z szafy :)
 Haha ;P Uwielbiam wszystkie swoje ciuchy mimo tego że niektóre z nich przeżyły już parę ładnych lat ! Jeśli miałabym wybierać trzy rzeczy byłaby to sukienka w kwiaty , jasne shorty i czarna bluzka z kołnierzykiem . 

  Kto jest inspiracją w kwestii ubioru?
Kwestią ubioru, inspiracją jest dla mnie każdy . Wszyscy ludzie potrafią się ubrać tak by dobrze wyglądać , jest to ich pomysł na samego siebie . 

 Uroda- ulubione kosmetyki.
 rozświetlasz - Benefit high beam, podkład - MAC, bronzer - Elizabeth Arden i mascara - Loreal Extra Volume Lashes kosmetyki, które zawsze goszczą w mojej kosmetyczce ! 

 Jak reagują znajomi na twój wygląd? 
A jak mają reagować ? Przecież ubieram się normalnie. Nie jestem kontrowersyjna. Jedyną reakcją jaka pada dość często jest reakcja mojej przyjaciółki - najczęściej w zimie gdy zakładam rajstopy słyszę 'Jezu, Szwedo, jest minus miliard stopni!!'. A ja po prostu jestem już do tego przyzwyczajona. I do zimna i do komentarzy ;P 

 Czy twoja przyszłość jest związana z modą?Idziesz w tym kierunku czy to raczej hobby?
 Na razie moda jest dla mnie hobby. Moją największą pasją jest fotografia i to jej poświęcam najwięcej czasu (no, oprócz mojej przyjaciółki ;P ). Na szczęście te dwie rzeczy mają ze sobą bardzo dużo wspólnego, więc myślę że moja przyszłość będzie związana zarówno z fotografią jak i z modą  

  Myślisz,że Twój gust się zmieni za 5-10-15 lat?
 Tu chyba nie chodzi o gust, tylko o dojrzałość. Wydaje mi się też, że gust człowieka się nie zmienia, że każdy ma swój ukryty i niezmienny styl. Zmienia się moda, pogoda (od której tak naprawdę zależy co na siebie włożymy  ). Nie wiem co będzie za tydzień, dlatego nie potrafię odpowiedzieć dokładnie na to pytanie. Żyjmy chwilą ! 

 Masz znajomych szafiarzy?
 Mam wielu znajomych których nie nazwałabym ‘szafiarzami’ ale raczej osobami które ubierają się oryginalnie oraz idą za modą . Od moich kolegów i koleżanek również czerpię inspiracje bo może wyjść z tego coś bardzo fajnego !

 Nie boisz się,że Twój blog 'ginie' wśród setek podobnych, czy też odwrotnie,masz sporą publikę?
  Mam paru stały obserwatorów bloggera i to mnie strasznie cieszy, ponieważ zakładając go zrobiłam to wyłącznie dla siebie, nie sadziłam, ze tyle osób mogę zainspirować:) 

Co poradziłabyś dziewczyną,które też chcą pisać o modzie? 
 Przede wszystkim muszą być odporne na krytykę innych ludzi . Ich mottem powinno być ‘robię to dla siebie ‘ a czy ktoś to zauważy czy nie jest kwestią zależną od nas .Często na różnych bolgerach możemy znaleźć bardzo podobnie ubierające się dziewczyny a chyba chodziło tu o to by być sobą . Nie mam nic przeciwko temu ale wydaje mi się ,że blog to coś bardzo osobistego i chcemy aby ktoś zauważył w nas coś czego sami nie potrafimy dostrzec . Także zakładajcie śmiało blogi , nie ma się czego bać !

A O TO PRZYKŁADY STYLIZACJI Ani :


Więcej o Ani znajdziecie na:

www.annszwedo.blogspot.com

www.tranka.fbl.pl

http://www.maxmodels.pl/szwedka.html 

No comments: